Barva roku

Barva roku 2020 je modrá Classic Blue

Avantgard - kravaty, vázanky a doplňky - Barva roku 2020

Módní barvou roku 2020 je modrá Classic Blue. Nahradila korálovou Living Coral, kterou americká společnost Pantone Color Institute zvolila pro rok 2019. .

Classic Blue je nadčasový modrý odstín, který je ve své jednoduchosti velmi elegantní. Evokuje rozlehlou a nekonečnou večerní oblohu, která otevírá svět možností. Na prahu nové éry vnáší do našich životů stabilitu, klid a sebevědomí. Pomáhá nám uklidnit se a soustředit naše myšlenky. Zvyšuje naši odolnost.

Podle vyjádření Pantone chtěli pro rok 2020 vybrat takový odstín, který by zasáhl co největší počet lidí a umožnil jim se „do této barvy zapojit“. Zřejmě se jim to podařilo, jedná se o oblíbenou módní barvu.

Oblékněte se do barvy roku 2020 s originální kolekcí Avantgard vázanek a stylových doplňků v odstínech modré! 

Barvu roku vždy na začátku prosince vyhlašuje americká společnost Pantone Color Institute, která vyvinula vlastní systém barev (tzv. Pantone Matching System – PMS), jímž se řídí módní návrháři, grafici a výrobci designového zboží po celém světě.
Členy Pantone jsou přední světoví odborníci, kteří volbu barvy nadcházejícího roku pořádají po několikadenním maratonu prezentací, jednání a diskuzí o funkci barev v kontextu s aktuálními trendy a soudobou společenskou situací.

Barvy roku minulých let

Barva roku 2019 korálová Living Coral

Avantgard - kravaty, vázanky a doplňky - Barva roku 2019

Barvou roku 2019 se stala podle americké společnosti Pantone Color Institute korálová v odstínu Living Coral..

Živá, energizující, a zároveň prchavá
Living Coral je dle Pantone živý, energizující a přitom jemný korálový odstín se zlatým podtónem, který navozuje optimistickou náladu a touhu vytvářet pozitivní energii. Je to barva, která potěší oko a mysl.
Korálový odstín symbolizuje přírodu, tajemství korálových útesů, které poskytují ochranu a útočiště životu uprostřed našeho ekosystému skrytého lidskému zraku. Vibrující, a přesto jemné korálové tóny nás obklopí teplem a poskytnou pocit bezpečí a pohodlí v našem neustále se měnícím prostředí.
A je to rovněž barva, která nám má připomínat podmanivou, ale přitom prchavou krásu přírody, kterou mizející korálové útesy jsou.

Ideální barva na svatby a další slavnosti
Korálová je velmi oblíbená barva na svatby a další slavnosti. Doplňky v této nádherné barvě ozdobí celý slavnostní den a dodají mu pozitivní energii.

Barva roku 2018 fialová Ultra Violet

Avantgard - kravaty, vázanky a doplňky - Barva roku 2018

Módní barvou roku 2018 je fialová Ultra Violet.

Ultra Violet je dle Pantone dramaticky provokativní a přemýšlivý fialový odstín, který evokuje originalitu, vynalézavost, vizionářství.

Komplexní a meditativní Ultra Violet vyjadřuje tajemství kosmu a všeho, co leží před námi. Nekonečná noční fialová obloha plná hvězd symbolizuje neomezené možnosti a vzbuzuje touhu objevovat nové světy.

Ultra Violet symbolizuje také nekonvenčnost a uměleckou brilantnost. Hudební ikony jako Prince, David Bowie a Jimi Hendrix přinesly odstíny Ultra Violet do popředí západní pop kultury jako osobní výrazy individuality. Ultra Violet vybízí k experimentování a podněcuje jednotlivce, aby si uvědomili svou jedinečnost a posunuli hranice své kreativity.

Barva roku 2017 zelená Greenery

Avantgard - kravaty, vázanky a doplňky - Barva roku 2018

Barva roku 2016 růžová / světle modrá

Avantgard - kravaty, vázanky a doplňky - Barva roku 2018